Община град Добрич получи финансиране от Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства по НП „Подпомагане на общините за образователна десегрегация“.
В партньорство с ДГ №12 „Щурче“, ДГ №17 „Първи юни“, ОУ „Христо Смирненски“, Спортно училище „Г.Ст. Раковски“, в периода 15.09.2023 г .- 30.06.2024 г. ще бъдат реализирани множество дейности с деца, ученици и родители.
Назначените четирима образователни медиатори по проекта ще участват в изпълнение на общинската политика за образователна десегрегация и превенция на допускане на вторична сегрегация. Несегрегираната среда ще допринесе за качествено образование, по – добро овладяване на българския език, излизане от традиционната за общността среда.
На 18.09 на работна среща, инициирана от д-р Емилия Баева – зам. – кмет „Хуманитарни дейности“ и общинския екип за управление на проекта с директорите на партньорските образователните институции, бе изготвен График за провеждане на родителски срещи, с които стартира изпълнението на проекта. Обсъдени бяха предстоящите за реализация дейности и сроковете им за изпълнение.
В рамките на проекта, през октомври, 177 деца, обхванати в задължителното предучилищно образование и ученици до VII клас ще получат безплатни ученически пособия.
Община град Добрич предостави 177 образователни комплекта
по проект „Равен шанс за достъп до качествено образование и превенция на вторична сегрегация“
Община град Добрич предостави образователни комплекти на деца и ученици, включени в реализацията на проект „Равен шанс за достъп до качествено образование и превенция на вторична сегрегация“, финансиран от Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства по НП „Подпомагане на общините за образователна десегрегация“.
Комплектите, съобразени с възрастовите особености и нужди на децата в задължително предучилищно образование, учениците в начален етап и прогимназиален етап, съдържат необходими пособия и материали за пълноценно участие в учебния процес .
Проектът, с продължителност 15.09.2023 г. - 30.06.2024 г. се реализира в партньорство с ДГ №12 „Щурче“, ДГ №17 „Първи юни“, ОУ „Христо Смирненски“, Спортно училище „Г. Ст. Раковски“. Фокусиран е върху гарантирането на равни възможности за качествено образование, подпомагане с осигуряване на необходимите ресурси и премахване на факторите, които водят до вторична сегрегация.